VERDA ÇAVUŞOĞLU

1986’da Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde öğrenimine burslu olarak başlayan Verda Çavuşoğlu, Prof. Doğan Cangal’ın viyolonsel sınıfında ortaokul, lise, lisans ve yüksek lisans programlarını başarıyla tamamladı. 1990 ve 1991 yıllarında Bilkent Uluslararası Gençlik Senfoni Orkestrasına katıldı, Bilkent Quartet üyesi olarak yurt içinde ve dışında birçok konser verdi.

Çavuşoğlu, Bilkent Senfoni Orkestrası eşliğinde solist olarak Dvorak ve Lalo’nun viyolonsel konçertolarını seslendirdi. Bilkent Oda Orkestrası ile 2. Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü’nün viyolonseliyle Couperin’in Viyolonsel Konçertosunu seslendirdi. 1999 yılında ANAÇEV’in düzenlediği Genç Yorumcular Viyolonsel Yarışmasında birincilik ödülü ve En İyi Türk Eseri Yorumcusu ödüllerine layık görüldü.

Çavuşoğlu Bilkent Senfoni Orkestrasıyla Almanya, Belçika, İtalya, Portekiz, İspanya ve Japonya’da düzenlenen birçok festival ve konserde görev aldı, dünyaca ünlü şef ve solistlerle çalıştı. Halen Bilkent Senfoni Orkestrası üyesi ve Bilkent Üniversitesi öğretim görevlisidir.


VİYOLONSEL ÖĞRETİM KADROSU