ÇAĞDAŞ KARACA

Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler alanında tamamladıktan sonra Monterey Peninsula College’de English as a Second Language programını başarıyla bitiren Çağdaş Karaca 2011 senesinde Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Okullarında Sosyal Bilgiler-Tarih ve Coğrafya alanlarında öğretmenlik görevine başlamıştır. Amerika Birleşik Devletlerinde bulunduğu süre içinde C.V. Community Youth Center’da öğrenci danışmanlığı yapmıştır.

2017-2020 yılları arasında Belçika Mons’ta uluslararası ilk ve ortaokullarda farklı kültürlerde eğitim ve öğretim alanında gönüllü çalışmalar yaparak, “Coaching Toward Positive Relationships” sertifikası almıştır. Çeşitli ülkelerin eğitim sistemleri ve uygulamaları hakkında edindiği tecrübeler ile 2020-2021 Akademik yılında Bilkent bünyesindeki görevlerine dönmüştür.

Başlangıç seviyesinde Fransızca ve çok iyi seviyede İngilizce bilen Çağdaş Karaca 2020-2021 akademik yılından itibaren Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık İlk ve Ortaokulunda idari görevini yürütmekte olup, Başkent Üniversitesi “Eğitim Yönetimi ve Denetimi” alanında yüksek lisans yapmaktadır.


SOSYAL BİLİMLER ÖĞRETİM KADROSU