LEONİD VOLKOV

Moskova’da doğdu. 1981’de Moskova’da S. Prokofiev Müzik Okulu’ndan mezun oldu. 1981-85 yılları arasında Moskova Konservatuvarı lise bölümünde Prof. Boris Alekseev’den klarnet eğitimi aldı. 1987’de askerlik hizmetini tamamladıktan sonra Moskova Konservatuvarı’nda Prof. Vladimir Sokolov ile çalıştı. Master programını da Moskova Konservatuvarı’nda tamamlayan Volkov, 1992 yılında mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca düzenlenen yarışmalarda çeşitli ödüller kazandı. Moskova Konservatuvarı Senfoni Orkestrası’nda çalışan Volkov aynı zamanda S. Prokofiev Müzik Okulu’nda da öğretim görevlisi olarak çalıştı.

1990 yılında Alexander Mihailov yönetimindeki Moskova Radyo ve Televizyon Senfoni Orkestrası’nda solo klarnet olarak yer aldı; orkestranın İspanya, İtalya, Almanya ve Güney Kore turnelerine katıldı. Birlikte çalıştığı sanatçılardan bazıları Richter, Postnikova, Archipova, Sotkilava, Obrazcova, Rozhdestvensy’dir.

1997 yılından bu yana Bilkent Senfoni Orkestrası üyesi, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi öğretim görevlisidir.


KLARNET ÖĞRETİM KADROSU