OZAN EVRUK

1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konsevatuvarı Fagot Böiümü’nde Orhan Nuri Göktürk'ün öğrencisi oldu. Daha sonra Günnur Kurt ve Tahsin Arslan ile çalışmalarına devam etti. Okul hayatı boyunca birçok oda müziği, orkestra ve solo konserler verdi. 2001 yılında göstermiş olduğu başarılardan dolayı sınıf atladı. Orkestra@Modern'in üyeliğini yaptı. Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası ve H.Ü Akademik Senfoni Orkestrası’nda görev aldı. 2005 yılında Tahsin Arslan'ın sınıfından mezun oldu. Mezun olur olmaz, İngiltere'de Royal Northern College of Music’e (Kuzey Kraliyet Müzik Okulu) tam burslu olarak kabul edildi. İki yıllık yüksek lisans ve bir yıllık asistanlık programında, Graham Salvage (Halle Orchestra), David Chatwin (BBC Filarmoni) ve Prof. Stefano Canuti ile çalışmalarını sürdürdü, okulda bir yıl fagot dersleri verdi. Hansjörg Schellenberger ve Maurice Bourge ile oda müziği çalıştı. Tolga Alpay (İZDSO), LyndonWatts (Münich Filarmoni), Prof. Pascal Gallois'nın ustalık sınıflarına katıldı. Akdeniz ve Gustav Mahler Gençlik Senfoni Orkestralarının üyeliğini yaptı, bu orkestralar ile Avrupa ve Güney Amerika turnelerine katıldı, çeşitli festivallerde konserler verdi. BBC Filarmoni ile çalıştı, İsveç'te düzenlenen Aurora Chamber Music Festivali’ne burslu olarak katılma hakkı kazandı. Burada Ole Kristian Dahl (Köln WDR Senfoni) ile çalıştı, Aurora Festival Orkestrası ile konserler verdi.

Şubat 2015’te Michael-Klosterstein’de (Almanya) Sergio Azzolini’nin Vivaldi Fagot Konçertoları üzerine verdiği ustalık sınıfına katıldı.

Ozan Evruk 2008 yılından bu yana Bilkent Senfoni Orkestrası fagot grup şefidir, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde fagot ve oda müziği dersleri vermektedir.


FAGOT ÖĞRETİM KADROSU