• san

ŞAN ANA SANAT DALI 2021-22 AKADEMİK YILINDAN İTİBAREN ÖĞRENCİ ALIMINA BAŞLAYACAKTIR

Nisan, 2021

Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi olarak, yeni öğrenim yılında aramıza doktor öğretim üyesi olarak katılacak olan Jennifer Tipton'a hoş geldin diyoruz. Dr. Tipton'un koordinatörlüğünü üstleneceği şan programımızın bu sonbahardan itibaren lisans ve yüksek lisans düzeyinde öğrenci kabul edeceğini duyurmaktan da mutluluk duyuyoruz.

Amerikalı enerjik şan öğretmeni Dr. Jennifer Tipton, ister klasik, ister müzik tiyatrosu veya çağdaş ticari müzik tarzı olsun, kendini şarkıcılara enstrümanlarını sağlıklı bir şekilde anlamaları için rehberlik etmeye adamıştır. O ve öğrencileri, dünya çapında opera evleri, konservatuvarlar, tiyatro prodüksiyonları ve popüler kayıtlı müziklerde bulunabilen çalışmaları ile ulusal olarak tanınırlıklara sahiptirler. Eğitimciliğinin yanı sıra, Dr. Tipton, Suor Angelica, Donna Elvira (Don Giovanni), Die Fledermaus'ta Adele, Miss Wordsworth (Albert Herring) gibi başrollerde yer alan aktif bir sanatçı ve aynı zamanda aktif bir resitalisttir. Güney Florida'da bir çok orkestra ile konuk sanatçı olarak konserler vermiştir.

Tipton; Florida Üniversitesi'nden lisans, Miami Üniversitesi'nden Vokal Performansı’nda Müzik Yüksek Lisansı ve Güney Mississippi Üniversitesi'nden Vokal Performansı ve Pedagoji alanında Doktora derecelerine sahiptir.