• e v s d
  • e v s d 2

EĞİTİM VE SANAT DALLARI

İlke olarak öğrenmenin öğretilmesini benimseyen Müzik Hazırlık Okulu, geleceğin seçkin sanatçılarının yetiştirilmesini hedeflemektedir. Eleştirel ve özgür düşüncenin teşvik edildiği okulumuzda, öğrencilerin mesleki ve kültürel olgunluğa erişmelerine pedagojik anlayışla rehberlik edilmektedir. Tüm öğrenciler ilk günden itibaren, değerli sanatçı adayları olarak görülür.

Öğrencilerin fiziki özellikleri ve yaşları dikkate alınarak ilk enstrüman seçimleri 1. sınıftan itibaren yapılır. İlerleyen yıllarda diğer sanat dallarına geçiş olanağı sağlanabilir veya öğrenciler gelişimlerine göre farklı sanat dallarına da yönlendirilebilir. Bu yönlendirmelerde öğrencilerin yeteneği, ilgisi ve fiziksel uygunluğu değerlendirilir.

İlköğretim 1. sınıfta piyano ve keman ile başlayan öğrenciler ileride klasik gitar, flüt, obua, klarnet, fagot, korno, trompet, trombon, tuba, viyola, viyolonsel, kontrbas ve vurmalı çalgılar sanat dallarına geçiş yapabilirler. İleride yeteneklerine göre klasik gitar, şan veya kompozisyon gibi alanlarda da eğitimlerine devam edebilirler.

Öğrenci El Kitapçığı